Tenteler gerek evlerde ve gerekse iş yerlerinde, güneş, yağmur, kar ve rüzgâr gibi çeşitli hava etmenlerinden korunmak üzere üretilmiş olan sistemlerdir.  Tente çeşitlerinden biri de sabit tentelerdir. 


Sabit tente otomatik olmayıp, duvara veya ayak üstünde monte edilmektedir. Sabit tentelerin farklı modelleri mevcut olup kişiye ve tentenin kurulacağı mekâna göre farklılık gösterebilmektedir. Bu tente modellerinde sistem, su geçirmemesi ve paslanmaması için özel olarak tasarlanabilmektedir ve kenarları şeffaf mika ve branda kaplama olabilir. Tente modellerinde kenar kısımlarında gelen güneş ışıklarına engel olmak için perde eklemesi yapılabilir.

Sabit Tente Nerelerde Kullanılır?

Sabit tentelerin oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Sabit tente evlerinizin balkon veya bahçesinde, cafelerde, restaurantlarda, çeşitli mağaza ve otellerde kullanılmaktadır.

Sabit Tente’nin Sunmuş Olduğu Avantajlar Nelerdir ve Neden Kullanılır?

Tente sistemlerinde alt gruplardan biri olan sabit tente, kurulmuş olduğu yeri olumsuz veya istenmeyen hava koşullarından korumak için yapılmıştır. Ancak buna ek olarak özellikle cafe, restaurant ve otel gibi mekânlarda dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilmektedir.

  • Ücret bakımından uygun olması,
  • Renk ve tasarımını kullanıcının belirleyebilmesi,
  • Kolay kurulabilmesi,
  • Ölçülerini kendiniz belirleyebilmeniz,
  • Kurulduğu yere zarif ve yeni bir görüntü sağlaması,
  • Mekana uygun olarak üretilebilmesi,
  • İhtiyaç duyulduğu yerin özelliğine göre küçük ve büyük üretilebilir.

Sabit Tente Fiyatları Nasıldır?

Sabit tente fiyatları kurulmuş olduğu yere göre değişmektedir. Tentede kullanılmış olan kumaş, tentenin kurulduğu yerin ölçüleri gibi konulara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Sabit tentenin bir mekânda tercih edilebileceği yerler salon ile kapıların giriş kısımları, camların üst kısımları gibi sürekli yağmur, güneş ışığı gibi etmenlere maruz kalabilecek yerler olabilir. Aynı zamanda cafe gibi mekanlarda gölge sağlaması için de tercih edilebilir.