Mantar çadırı hakkında en önemli nokta yalıtımlı olmalarıdır. Çadır kurulduktan sonra içine sıcak ve soğuk hava kesinlikle geçirmez. Sıcak ve soğuk hava geçirme özellikleri yoktur. Mantar çadırı alınırken en çok dikkat edilmesi gereken özellik seçilen ısı yalıtım şeklidir. Size sunulan ısı yalıtım şekillerinden yalnızca birine seçebilir veya sunulan seçeneklerin dilediğiniz kombine şeklini seçebilirsiniz.

 

Çadırı alacağınız yere nereye kuracağınızı mutlaka bildirmelisiniz. Böylece sizin için en uygun yalıtım sisteminin hangisi olduğu hakkında kesin ve doğru bir yargıya varabilirsiniz.  Konuştuğunuz kişinin alanında yetkili birinden mutlaka emin olun. Çadırın geneli dışında mutlaka kapılara da ısı yalıtımı eklemelisiniz. Kapılarına ısı yalıtımı eklemediğiniz takdirde içerideki sıcaklığı kontrol etmeniz kesinlikle mümkün olmayacaktır. 

Yalıtımlı mantar çadırı uzun ömürlüdür. Bir kez alındığı takdirde uzun bir süre kullanılabilir. Bu yüzden alınırken kalitesine ve ısı yalıtım özelliklerine özellikle dikkat etmek gerekir. Başta Hollanda olmak üzere birçok ülke sera ve sera ekipmanları ile ilgilenir. Hollanda konu sera ve sera ekipmanları olduğunda lider kabul edilebilecek olan ülkedir.

Özellikle bu ülkede ve daha bir sürü başkasında mantar çadırları tercih edilir. Sera alanında çalışıyorsanız bu çadır türü yaptığınız iş için mutlaka gereklidir. Alırken dikkatli bir şekilde seçtiğiniz çadır kurulduktan sonra size işinizde her türlü kolaylığı sağlar. En büyük faydası içerideki sıcaklığı kolayla kontrol edebilmeniz olacaktır.

Mantar Çadırı Özellikleri

  • Kurulumu kolay olarak yapılabilir ve pratiktir. Çadırı kurarken ağır bir zorlukla karşılaşmazsınız.
  • Kurulum yapıldıktan sonra yer değişikliğinde karar kılınırsa çadırın yeri kolay bir şekilde değiştirilebilir.
  • Üreteceğiniz ürünü üretmeye hızlı bir şekilde başlamanıza olanak tanır.
  •  
  • Kurulması çok kısa sürer. Bu hızlı yer temini demektir. Dilediğiniz yerde yaklaşık 3 saat gibi bir süre içinde çadırı kurarak hemen üretime başlayabilirsiniz.