Çadır türlerinden olan kamelya çadırı, günlük hayatımızda kısa süreli yerlerde kullanılmakta olarak tercih edilmektedir. Bu çadırlar eğer sergi, stand açacaksanız veya bir konuda kısa süreli rehberlik hizmeti sunabileceğiniz çadır türlerindendir. Bazı düğünlerde de kamelya çadırları tercih edilebilmektedir. Yine Çadır hem kolay kurulup sökülmesi, hem de az yer kaplaması nedeniyle oldukça pratik bir yapıya sahiptir. Kamelya çadırları tercihe göre her mevsim kullanılabilir.

Kamelya Çadırı Özellikleri Nelerdir?

 

Kamelya çadırı özellikleri, üretici yere göre değişiklik gösterebilmektedir. İsterseniz demir gövdeli bir çadır tercih edebilir veya dağ keçilerinden üretilen kıl çadırları tercih edebilirsiniz. Çadır, üretim malzemelerine göre farklı özelliklere sahip olacaktır. Örneğin kıldan üretilmiş olan bir kamelya çadırı sinek ve sivrisinek gibi canlıların girmesine engel olacaktır. Tercihinize göre rutubet ve suya dayanıklı, su geçirmez kamelya çadırı da edinebilirsiniz. Bazı kamelya çadırlarından tavanın değiştirilebilme özelliği de mevcuttur.

Bu çadırlar farklı ölçülerde olabilmektedir. Bu çadırlardan 3*3, 3*4, 4*4 ve 4*8 ebatlarda olanları mevcuttur. Çadırı almadan önce ne amaçla kullanacağınızı düşünmeniz, hangi özelliklere sahip bir çadır almak isteyebileceğinize yardımcı olabilir. Kamelya çadırlarının yan tarafları isteğe göre açık veya kapalı olabilmektedir.

Görünüm olarak da güzel bir görünüme sahip olan kamelya çadırları, estetik amaçlı olarak bahçeye de kurulabilir. Böylece kendinize yeni bir yaşam alanı oluşturarak, içini istediğiniz gibi dekorasyonunu yapabilirsiniz. 

Kamelya Çadırı Ücreti Ne Kadardır?

 

Kamelya çadırı ücreti size bağlı olarak değişmektedir. Çadırın boyutu ve özellikleri, çadır fiyatını etkileyen önemli konulardır. Kamelya çadırı alacaksanız internetten kamelya çadırlarının fiyat ve özelliklerini araştırabilirsiniz. Eğer düğün gibi, kısa süreli bir etkinlik için kullanacaksınız satın almak yerine kiralamayı da düşünebilirsiniz. Eğer kamelya çadırınızı kendiniz tasarlamak istiyorsanız ilgili kişilerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.